EYLÜL’de ÇEŞME

Çeşme’nin en güzel zamanıdır Eylül…

Havası ve deniziyle bir başka güzellikte kucaklar misafirlerini. O deli rüzgarı yorgun düşer, denizi sakinler artık. Kavurucu güneş, içini ısıtan bir ritimle doğar her sabah. Denizden çıkmak istemezsin. Bisikletin gözünün içine bakar sürekli, haydi biraz daha basalım pedala diye. Koşuya çıkarsın, ama bunalmazsın bir türlü. Koştukça koşasın gelir. Yorucu kalabalıklar azalmış olsa da, Çeşme canlı bir şekilde sezonu yaşamaya devam eder.

Çeşme sana öyle bir sarılır ki Eylül’de, bırakıp geri dönmek istemezsin. Tadı damağında kalır tüm sene…

Çeşme’nin Renkleri

Çeşme’de zamanın nasıl aktığını anlayamazsın. Birbirinden güzel renkler, kokular, lezzetler seni bekliyor. Masmavi sular, sıcak kum plajlar, otantik Alaçatı sokakları, tarihi kalesi ve marinaları ile doya doya bir tatil imkanı. Kış sezonu öncesi, yaza son bir dokunuş…

Çeşme’nin Avantajları

Erişimi Kolay

Türkiye’nin ve Avrupa’nın bir çok yerinden doğrudan uçuşlar olan Adnan Menderes Havalimanı’ndan Çeşme’ye erişim çok kolay. Otoyol üzerinden 1 saatte erişmek mümkün. Havalimanı-Çeşme arasında sürekli olarak servisler mevcuttur.

Çeşitli Otel Seçenekleri

Her bütçe ve zevke göre otel seçenekleri mevcuttur. Yüksek kalitede, büyük otel komplekslerinin yanısıra, hoş ambiyansa sahip, inanılmaz keyifli yüzlerce butik otel sizi bekliyor.

Egzotik Alaçatı Sokakları

Yüzlerce restoran, bar, kafe ve birbirinden şık mağazalar ile örülmüş otantik Alaçatı sokaklarında dolaşmanın keyfine doyulmuyor. Kaliteli zaman geçirmek isteyenlere benzersiz bir deneyim sunuyor.

Günlük Sakız Adası Turları

Çeşme’ye gelmişken, Sakız Adası’na geçmeden olmaz. Çeşme merkezden feribot ile 30 dakikada Sakız’a geçerek komşu Yunanistan’ı da ziyaret etmek çok kolay.

Altın Sarısı Kumsallar

Birbirinden güzel birçok Mavi Bayraklı plaj sizi bekliyor. Her gün bir başka plajda yüzmek ve vakit geçirmek mümkün. Sapsarı kumlar, masmavi sular, parıldayan bir güneş.. İnsan daha ne ister ki…

Kite ve Wind Surf Merkezi

Avrupa’nın en iyi Kite ve Wind Surf kulüpleri Çeşme’de. Hiç bir tecrüben olmasa bile, günlük eğitim veren ve bu zevki tecrübe ettiren birçok surf okulu mevcut. Daha önce denemediysen, doğru yerdesin. Fırsatı kaçırma…